Vaping

Vaping je svět o e-kouření. Svět bez smradu a pachutí. Vaping může být i styl života. Existují skupiny vaperů, kteří se pravidelně scházejí. Na těchto srazech, většinou v prostorách restaurací, můžete vyřešit své problémy nejen s e-cigaretou. Ale hlavně se pobavit a opustit svět všedních starostí a problémů.

Co je elektronická cigareta?

Je zařízení, které se skládá z Atomizéru či Clearomizéru a bateriového Gripu. V atomizéru, clearomizéru je schována topná spirálka, která je zásobena pomocí knotu/vaty Liquidem, tekutinou určenou k odpařování. Po jejím rozžhavení a ofouknutí při potažení vznikne pára nahrazující kouř klasické cigarety „smradlavky“. Rozdíl mezi „atíkem“ či „clearem“ je pouze v systému doplňování Liquidu. U atomizérů jsou potřeba cartridge, do kterých se dolévá Liquid. Clearomizér je vlastně cartridge a atomizér v jednom. Můžete jich mít u sebe vícero naplněných a vždy podle potřeby vyměníte prázdný za naplněný. Bateriový Grip je srdcem elektronické cigarety. Gripy se prodávají buďto rozebiratelné s vyměnitelnou baterií nebo jako celek. V obou případech se používají vysoce výkonné nabíjecí baterie Li-Ion či Li-Pol. V Gripu je schováno elektronické spínání ovládané většinou tlačítkem nebo v případě možnosti regulace výkonu i několika tlačítky. Na závěr musím napsat, že se jedná o zařízení, o které je třeba se starat a pravidelně čistit. Díky pravidelné údržbě se vyhnete nepříjemným problémům. Na následujících prvních dvou obrázkách jsou vidět elektronické cigarety s Clearomizérem a na posledním s Atomizérem.

Co je Liquid?

Je tekutina, náplň pro elektronické cigarety. Liquid je složený na bázi PG Propylenglykol nebo na bázi VG Glycerinu či jejich poměru. Dále obsahuje obsahuje Nikotin a příchuť, kterých je na trhu nepřeberné množství. Látky obsažené v Liquidu jsou pro organismus téměř neškodné kromě nikotinu. Někteří lidé mohou mít alergickou reakci na PG, tedy v tomto případě je třeba se PG vyhnout a používat VG. Informací o látkách obsažené v Liquidu jsou často debatovanou položkou a informací se na internetu nachází vzkutku velmi mnoho. Namátkou třeba zde Propylenglykol a zde Glycerin.

Kolik to stojí a kolik ušetřím?

Když nahlédnete do internetových nabídek prodejců elektronických cigaret, vždy naleznete sekci o e-kouření kde je detailně popsán rozpočet. Nemám až takový přehled o cennách atíků, clearů a bateriocých Gripů. Vím jedno dá se e-kouřit cca za 200kč měsíčně ale i méně.