Willpro

Willpro je velmi zajímavý projekt týkající se výroby elektronické rozebiratelné opravitelné e-cigarety. Více informací nejen o Willpro výrobcích ale i okrajově o komerčních produktech neleznete zde www.Willpro.cz

Jak jsem se k Willpru dostal? Je to shoda okolností a zajímavá historka.

K projektu Willpro jsem se dostal úplně náhodou. V roce 2011 asi kolem června začal v prodejně Kontakt Elektronik, kde pracuji, nakupovat podivný zákazník. Kupoval mraky mikrospínačů, quicklock podložky a mimo to na doporučení koupil páječku na takové to domácí občasné pájení. Když mě ji poprvé přinesl na reklamaci, nevěnoval jsem tomu pozornost a páječku vyreklamoval. Ale když už mě ji nesl po třetí tak mě to nedalo a začal jsem se vyptávat co s ní proboha dělá, protože se jednalo o vcelku bezproblémovou páječku. Zákazník byl vždy velmi výřečný a do detailu mě vysvětlil a názorně ukázal co pájí. Byl jsem v úžasu. Poprvé v životě jsem viděl elektronickou cigaretu a navíc českými ručičkami vyrobenou. Velmi mě to zaujalo, sám jsem byl tehdy velmi silný kuřák.60 denně ručně balených cigaret bez filtru, tedy pro mě cesta ven ze smradu a vidina ušetřených financí.A tak jsem se seznámil s jedním z tvůrců Willpro elektronické cigarety panem Vladimírem Nejedlým. O pár dní s panem Michalem Janštem a dalšími příznivci elektronické cigarety. Zasvětili mě do problematiky a já se stal dalším členem týmu Willpro. Mým úkolem bylo, protože jsem elektronik, vyvinou spolehlivé elektronické spínání s doplňujícími funkcemi. Po mnoha hodinách, dnech, měsíců studií, testování, výroby všeho možného jsem nakonec svou úlohu splnil a dodal nejen Willpru kvalitní elektronické spínání. Vzniklo několik variant na které se můžete na stránkách podívat. Na úvod pár fotografií e-cigaret z dílny Willpro.

Má tvorba elektronických spínání nejen pro e-cigarety Willpro. Uvedu zde fotky finálních podob elektronik o vývoji si přečtěte v konstrukcích.

Do projektu Willpro jsem přispěl, mimo elektronického spínání, novým systémem upevnění kanthalového drátku v kotelně na španělu. Španěl je nerezová špikovací jehla, která se používá k propojení elekroniky umístěnou ve spodní části kompaktu a odpařovací komorou/kotelnou. Na jejím konci byla dříve přiletována matička M2 a upnut kanthal. Druhý konec kanthalu je připojen k tělu kompaktu aby byl uzavřen elektrický obvod, protože tělo kompaktu tvoří záporný pól baterie. Tento prvotní systém připájení matičky je hodně choulostivý. Po čase pájený spoj nevydržel a matička upadla. To mě nedalo spát a z důvodu častých oprav jsem navrhl praporek. Nic světoborného to není ale celému systému to velmi pomohlo. Jako základ mě posloužila nerezová matička M6 v tu dobu jsem nic jiného doma neměl. Byla to makačka ale výsledek stál za to.